close
تبلیغات در اینترنت
استخدام ۱۲۰۰ نفر در وزارت امور خارجه (مهلت: ۹۰/۱۲/۲۸ )

جستجو گر پیشرفته سایت

استخدام ۱۲۰۰ نفر در وزارت امور خارجه (مهلت: ۹۰/۱۲/۲۸ )

• تذکرات :

۱- ایثارگران شامل جانبازان ، آزادگان و رزمندگانی که ۹ ماه متوالی یا ۱۲ ماه متناوب سابقه حضور داوطلبانه در جبهه های جنگ تحمیلی دارند و نیز فرزندان و همسران آنان و فرزندان شاهد در صورت دارا بودن شرایط مندرج در آگهی ، با رعایت قوانین و مقررات مربوط از اولویت قانونی به شرح ذیل برخوردار خواهند بود:
۱/۱- ۳۰درصد از کل مجوز استخدامی جهت استخدام ایثارگران اختصاص دارد، که ۲۵درصد آن به فرزندان شاهد، فرزندان جانبازان(۵۰ درصد و بالاتر) و فرزندان آزادگانی که حداقل پنج سال سابقه اسارت دارند، تعلق خواهد داشت که ایثارگران مذکور از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی شده و جذب خواهند شد و ۵ درصد باقیمانده به سایر جانبازان، آزادگان ، رزمندگان و همسر و فرزندان آنان اختصاص دارد. فرزندان شاهد، فرزندان جانبازان (۵۰ درصد و بالاتر) و فرزندان آزادگانی که حداقل پنج سال سابقه اسارت دارند که از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی نشده اند می توانند در این آزمون ثبت نام نموده و در صورت عدم تکمیل سهمیه از باقیمانده سهمیه اختصاصی استفاده نمایند. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده به ترتیب نمرات کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده اند انجام خواهد شد.
۲/۱- استخدام مازاد بر ۳۰درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت.

۲- معلولین عادی به شرط کسب حد نصاب نمره لازم و دارا بودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از سه درصد سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.

۳- انتخاب داوطلبان استخدام جهت انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان سه برابر ظرفیت مورد نیاز از بین افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمومی( ۶۰درصد نمره کل آزمون عمومی) را کسب نموده اند بر اساس بالاترین نمره کسب شده آزمون تخصصی انجام خواهد شد.

۴- کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون توانمندی های عمومی صرفاً به منزله تائید صلاحیت عمومی بوده و انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل مصاحبه و گزینش صورت خواهد گرفت.

۵- شاغلین غیر رسمی (نیروهای قراردادی و شرکتی وزارت امور خارجه) واجد شرایط شرکت در آزمون استخدامی به ازای هر سال همکاری با وزارت مذکور، از ۲درصد و حداکثر تا ۲۰درصد کل امتیاز در هریک از مراحل استخدامی به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد.

۶- اولویت انتخاب داوطلبان در شرایط یکسان با شاغلین غیررسمی و نیروهای شرکتی وزارت امورخارجه خواهد بود .

۷- مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون (حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه) بایستی به تائید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد.

۸- مدارک تحصیلی که از خارج از کشور اخذ شده باشد، بایستی قبلا به تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده و ارزشنامه تحصیلی صادر شده باشد.

۹- به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی بالاتر و پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک معادل (به استثنای مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۱۰- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک به صورت ناقص برعهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون، مصاحبه،گزینش و جذب محرز گردد داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی بوده، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی حکم مذکور لغو و بلااثر خواهد شد.

لینک ثبت نام  و نیازهای شغلی

• شرایط اختصاصی استخدام 
۱ – نداشتن همسر خارجی و یا همسری که تابعیت ایرانی او اکتسابی باشد.
۲- داشتن حداقل سن ۲۱ سال تمام و حداکثر۳۰ سال تمام در زمان ثبت نام
(حداکثر سن برای مقطع تحصیلی کارشناسی ۳۰ سال و کارشناسی ارشد ۳۲ سال و دکتری ۳۴ سال)

تبصره: موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر در آگهی استخدام، اضافه خواهد شد:
الف) داوطلبانی که در جبهه های حق علیه باطل از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۲۹/۵/۱۳۶۷ به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل ، اضافه خواهد شد.
ب)افراد خانواده معظم شهداء، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان ازکارافتاده کلی که قادر به کار نمی باشند، شامل: همسر،فرزندان،پدر،مادر،خواهر و برادر تا میزان پنج سال
ج) داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاه های اجرایی از تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشته اند به میزان خدمت غیر رسمی آنان.
۳- داشتن حداقل معدل برای دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی ۱۴ و جهت دارندگان مدارک کارشناسی ارشد و دکتری ۱۵ الزامی می باشد.
تبصره:فرزندان معزز شهدا از شرط معدل معاف می باشند.

• نحوه و تاریخ ثبت نام و مدارک مورد نیاز 
ثبت نام آزمون استخدامی منحصراٌ از طریق پایگاه اینترنتی به آدرس:www.mfa.gov.ir انجام می‌پذیرد.
متقاضیان واجد شرایط بایستی از روزمورخ ۲۰/۱۲/۱۳۹۰ لغایت ۲۸/۱۲/۱۳۹۰ جهت ثبت نام مقدماتی به آدرس فوق مراجعه نمایند.
تذکر۱: ثبت نام نهایی منوط به تکمیل کلیه مراحل و دریافت کد رهگیری از سیستم می باشد و پس از تائید نهایی قابل تغییر نمی باشد و امکان ثبت نام مجدد وجود ندارد، لذا در تکمیل فرم استخدام در پایگاه اینترنتی مذکور دقت لازم معمول گردد.
تذکر۲: لازم به ذکر است هر داوطلب تنها امکان یکبار ثبت نام و فقط یک رشته شغلی را دارد. ضمناً ثبت نام به صورت ناقص یا به نحو غیر از ثبت نام از طریق پایگاه اینترنتی مذکور مورد قبول نبوده و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام مقدماتی(الکترونیکی): 
۱- تکمیل برگ درخواست شغل
۲- فیش واریزی به مبلغ ۶۰۰۰۰ ریال در وجه ۹۸۰خزانه قابل واریز در کلیه شعب بانک ملی (ارائه اصل فیش واریزی در جلسه آزمون الزامی می باشد)

• زمان و نحوه توزیع کارت ورود به جلسه آزمون: 
داوطلبان باید با استفاده از کدرهگیری که پس از ثبت نام نهایی در پایگاه اینترنتی استخدامی دریافت نموده اند از روز پنج شنبه مورخ ۲۱/۰۱/۱۳۹۰ لغایت روز پنج شنبه مورخ ۳۰/۰۱/۱۳۹۰ به پایگاه اینترنتی فوق مراجعه و کارت ورود به جلسه و برگه راهنمای آزمون شامل(زمان و مکان برگزاری آزمون) را دریافت نمایند.

• مواد آزمون کتبی 
۱- مواد آزمون عمومی عبارتند از: زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی عمومی، اطلاعات سیاسی و اجتماعی و مبانی قانونی، فن آوری اطلاعات و ریاضی و آمار مقدماتی، به تعداد ۱۰۰ سوال چهار گزینه ای بدون اعمال نمره منفی
تبصره: اقلیت های دینی از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف می باشند و امتیاز آن در سایر مواد آزمون عمومی توزیع می گردد.
۲- مواد آزمون کتبی تخصصی بر اساس دانش مورد نیاز جهت ردیف و رشته امتحانی مورد نظر خواهد بود.
۳- جهت مترجمین ، آزمون تخصصی از رشته امتحانی مربوطه برگزار خواهد گردید.

وزارت امورخارجه در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری و در چارچوب دستور العمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای به کارگیری افراد در دستگاه های اجرائی و بر اساس مقررات تشکیلاتی ، استخدامی ، مالی و انضباطی خود از محل سهمیه استخدامی شماره ۲۳۴۸۲/۹۰/۲۰۰ مورخ ۲۰/۹/۱۳۹۰ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تعدادی از افراد واجد الشرایط پس از برگزاری آزمون توانمندیهای عمومی و تخصصی و مصاحبه علمی (سنجش استعداد و مهارت) و طی مراحل گزینش به شرح ذیل استخدامی می نماید.


• شرایط عمومی استخدام 
۱ – تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی و معتقد به نظام جمهوری اسلامی ایران.
۲ – دارا بودن تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران مشروط بر اینکه اکتسابی نباشد.
۳- داشتن صحت مزاجی و توانائی انجام کار
۴- داشتن کارت پایان خدمت وظیفه یا معافیت دایم از خدمت (ویژه آقایان)
۵- نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر.
۶- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
۷- داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی، ثابت و پیمانی سایر دستگاه های دولتی و یا بازخرید خدمت و مستعفی باشند.

پنجشنبه 3 فروردين 1391
ادامه مطلب
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار کاربران
نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 74
کل نظرات کل نظرات : 0
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 1

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 9
باردید دیروز باردید دیروز : 0
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته بازدید هفته : 10
بازدید ماه بازدید ماه : 13
بازدید سال بازدید سال : 155
بازدید کلی بازدید کلی : 15,107

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 34.228.41.66
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :